![viziune si misiune](https://paradis-college.ro/wp-content/uploads/2023/09/viziune-si-misiune.jpg)
Viziune
O școală creativ-inovativă pentru liderii viitorului.
Misiune
Paradis International College, printr-o abordare holistică, urmăreşte dezvoltarea armonioasă a personalităţii copiilor, acţionând pe toate laturile educaţionale și ţinând cont de modelul inteligenţelor multiple. Corelând proiectul educaţional la cerinţele societăţii moderne, realizăm formarea academică şi pentru viaţă a copiilor, care vor deveni adulți capabili să-și gestioneze necesitățile emoționale și materiale și care vor contribui la dezvoltarea întregii comunități.